WIELKI ODPUST KALWARYJSKI KU CZCI ANIOŁÓW STRÓŻÓW

W ostatni weekend sierpnia (27-29.08.2021) odbędzie się odpust Aniołów Stróżów połączony z obchodami kalwaryjskimi.

Tradycyjnie przed obchodami kalwaryjskimi w czwartek (26 sierpnia) w kaplicy Trzeciego Upadku, o godz. 18.30 odprawimy Mszę św.  z prośbą o błogosławieństwo i pogodę na czas tego odpustu. 

Piątek (27 sierpnia) tradycyjnie zapraszamy na Górę św. Anny pielgrzymów z terenów Opolszczyzny i nie tylko. O godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się Odpust ku czci Aniołów Stróżów. Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy do Bazyliki na śpiew Koronki do św. Anny.

W sobotę (28 sierpnia) o godz. 13.00 spod Kościoła Krzyża wyruszymy na kalwaryjski szlak, by rozważać bolesne stacje dróżek Maryjnych. Jak zawsze największym przeżyciem dla pielgrzymów będzie moment wyprowadzenia figury, trumny Matki Bożej, którą niosą Apostołowie i moment symbolicznego pogrzebu w Porębie. O godz. 20.00 w Bazylice, odbędzie się nabożeństwo przedstawiające 14 stacji Drogi Krzyżowej. W czasie tego nabożeństwa wysłuchamy Słowo Boże.

W niedzielę (29 sierpnia), od godz. 7.30 śpiew Godzinek ku czci św. Anny, a o godz. 8.00 obrzęd ukazania pielgrzymom figury Matki Bożej Wniebowziętej, która w uroczystym orszaku wyruszy do Groty Lurdzkiej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Sumą Odpustową.

Serdecznie wszystkim pielgrzymów zapraszamy by poświęcić swój czas dla Boga, dla Maryi i dla Patronki naszej Śląskiej Ziemi św. Annie. Do zobaczenia na Górze św. Anny.