Kapłańska Wsp. Osób Świeckich

Kapłańska Wspólnota Osób Świeckich

Dnia 3 października 1993 roku powstała w naszej parafii Kapłańska Wspólnota Osób Świeckich. Wspólnota ta powstała, aby poprzez modlitwę za osoby duchowne i zakonne przyczyniać się do wzrostu ich świętości, jak również wypraszać beatyfikację lub kanonizację osób duchownych, które już ukończyły bieg swego ziemskiego życia.

Wspólnota nasza modląc się prosi również o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii, jak i na całym świecie.

Środki, przy pomocy, których wspólnota realizuje swoje zadania to:


- codzienna modlitwa osobista (hymn do Ducha św., dziesiątka Różańca św., Koronka do Miłosierdzia Bożego);

- modlitwa wspólnotowa (Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkania raz na dwa tygodnie w celu pogłębienia wiedzy religijnej i formacyjnej).

Z nieba patronuje Wspólnocie św. Wincenty Palotti i św. Faustyna Kowalska. Aby należeć do Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich trzeba mieć świadomość zadań oraz gotowość i zdolność do ich wypełniania. Jeżeli ten warunek jest spełniony, nie ma żadnych ograniczeń co do wieku, płci, zawodu, stanu, wykształcenia. Mogą również należeć dzieci i osoby chore. Istnieje możliwość przynależności duchowych członków Wspólnoty, którzy nie mogą spełnić warunków uczestnictwa w spotkaniach Wspólnoty.

Warunkiem przynależności jest również praktykowanie takich cnót jak:

- takt i szacunek,

- kultura słowa i dyskrecja,

- umiejętność przebaczania,

- duch zgody i współpracy

- duch miłości i miłosierdzia,

- posłuszeństwo Kościołowi i jego przełożonym.

 

Korzyści duchowe związane z przynależnością do tej Wspólnoty to:

 

- uczestnictwo w dobrach duchowych i owocach pracy tych, za których są zanoszone modlitwy i składane ofiary;

- spotęgowanie modlitwy i ofiary we własnych intencjach, zgodnie z zasadą, że im więcej przyczyniamy się do świętości osób duchownych i zakonnych, tym więcej one przyczyniają się do naszej świętości;

- pomoc i oparcie duchowe ze strony członków Wspólnoty oraz doświadczanie szczególnego błogosławieństwa Bożego w swoich pracach i życiu;

- lepsze rozumienie swego powołania i sensu własnego istnienia.

Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania (I i IV czwartek miesiąca) każdego, kto czuje w sercu potrzebę modlitwy za kapłanów i osoby zakonne.

 

Porządek nabożeństw

zboze

Msze św. w niedziele i święta
w naszym kościele odbywają się
w następujących godzinach
:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 i 18:00
Nabożenstwo: 17.30

Msze św. w dni powszednie:
7.00, 8.00, 18.00.

Nabożenstwo: 17.30

Czytania na dziś

Blogosławiony Czesław

6Błogosławiony Czesław Odrowąż był bratem św. Jacka. Przyszedł na świat w Kamieniu na Śląsku w roku 1185. Już jako dziecię zasłynął z pobożności i niepokalanej czystości obyczajów. 

 

Historia parafii

Dzięki Bożej Opatrzności i pomocy wielu ludzi dobrej woli, możliwe było ukończenie budowy kościoła pod wezwaniem błogosławionego Czesława w Opolu. Konsekracja odbyła się w dniu 15 października 2000 roku.

Msze święte w Opolu

6Zobacz gdzie i kiedy w Opolu odbywają się msze święte. 



Zobacz więcej