PAŹDZIERNIK - MIESIĄC MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ. CODZIENNIE W NASZYM KOŚCIELE O GODZ. 17.15

„Pragnę skupić waszą uwagę na różańcu… Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą. Modlitwą cudowną! Cudowną w swojej prostocie i w swojej głębi… W te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.”

Jan Paweł II (29 października 1978)

Już w piątek rozpocznie się miesiąc październik. Chcemy odpowiedzieć na wielokrotne wołanie Maryi, która zaprasza do odmawiania różańca. Serdecznie więc zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.15 w naszym kościele.